/УКРСПИРТ: Корупційний флірт!

УКРСПИРТ: Корупційний флірт!

У той час, як на сході України йде війна, а вся країна думає над тим, як погасити зовнішні борги держави, на ДП Укрспирт розгортаються дії, які можна охарактеризувати як “злодійство десятків мільярдів доларів” у власної держави!
Україна, яка пережила і вистраждала агресію з боку сусідського народу в 2014 році, зазнає спробу крадіжки цілої галузі. Громадяни, в особі т. в. о. директора ДП Укрспирт Юрія Лучечко та першого його заступника, Леоніда Шиби, під заступництвом лідера партії “Свобода” Тягнибока та бізнесмена Кривецького (відомого в кримінальних колах під кличкою “Пупс”), здійснюють злочин державного масштабу, намагаючись “прихватизувати” цілу галузь – виробництво спирту і біоетанолу в Україні!
При цьому всі дії, спрямовані на вибір нового керівника ДП «Укрспирт», проводяться з порушенням норм і законів. Порушуючи закон і встановлені норми, комісія вимагала здавати конкурсні роботи заздалегідь. Конкурс проводився на протягом 2-х тижнів, хоча за законом всі конкурсанти повинні виступати протягом одного дня. Слід зауважити, що комісія до поточного моменту не надала свого рішення про перелік учасників другого туру, в той час як результати конкурсного відбору повинні були бути оголошені ще в кінці листопада 2017 года!
Комісія всіляко лобіює інтереси Юрія Лучечко. Його проект приватизації ДП Укрспирт, націлений на продаж всього ДП Укрспирт за 338 млн. Грн ($ 12 млн) на думку комісії є більш перспективним, ніж представлений комісії проект з продажу ДП Укрспирт іноземної групі інвесторів за 130 млрд. грн ($ 4.5 млрд)! Затягування конкурсу з вибору керівника ДП Укрспирт дозволяє Лучечко, Тягнибоку і Кривецькому завершити дії, націлені на банкрутство підприємства і покупку за безцінь.
На підприємствах ДП Укрспирт в поточному році здійснюються дії, спрямовані на підрив виробничих потужностей підприємства, системи управління і фінансового становища підприємств.
Т. в. о. директора ДП Укрспирт, Юрієм Лучечко, ініційовані такі дії:
– скорочення штату співробітників на 10% – це мінімум 500 осіб (в основному сільські жителі);
– весь штат перекладається на трудові договори, позбавляються премій, відпускних, і в наслідку – можуть бути повністю розформовані;
– на посади зі 100% надбавкою і додатковими преміями призначаються діти керівників ДП Укрспирт, а саме: син голови ликвідаціонної коміссії Ільчишина, дочка голови профспілки Сосницького (який підтримав скорочення штату), і інші;
– Юрій Лучечко та його оточення встановлюють собі довільну заробітну плату, перенаправивши вивільнені кошти на підвищення фінансових винагород керуючим ДП Укрспирт і собі особисто!
– ініційована повна реструктуризація підприємств ДП Укрспирт і виділення підприємств в філії;
– відповідно до інвестиційними планами філій, формування яких ініційовано Юрієм Лучечко, на філії будуть оформлятися позики.
Поточна ситуація є безпрецедентною. Юрій Лучечко, нахабно зневажає існуюче трудове законодавство, тому що знаходиться на посаді т. в. о. директора незаконно!

Згідно з посадовими інструкція, на позиції т. в. о. директора можна перебувати не більше 3-х місяців. Дана норма беззастережно порушується Юрієм Лучечко.
Також, слід зауважити що порушується і трудове законодавство України. Згідно КЗпП, ДП Укрспирт не має право наймати нових співробітників у разі, якщо проводиться скорочення. При цьому, нові співробітники наймаються, поточним співробітникам збільшуються зарплати і встановлюються бонуси, а т. в. о. директора ДП Укрспирт збільшив собі зарплату в 20 разів! Розбазарювання державних засобів проводиться також і на побутовому рівні – персональні поїздки оформляються як відрядження, премії “потрібним людям” видаються на абсолютно безпідставних підставах.
Поточне керівництво у вигляді т. в. о. директора ДП Укрспирт Юрія Лучечко намір перенести головний офіс ДП Укрспирт у м Львів! З огляду на поточні тенденції в охолодженні відносин з Польщею, а також наявність територіальних претензій Польщі з питання Львівської області, даний факт по перенесенню головного офісу стратегічного підприємства можна розцінювати як спробу підриву територіальної цілісності України Юрієм Лучечко, і групою, що стоїть за ним в особі Тягнибока і Кривецького!
Аналізуючи вищевказані вчинки т. в. о. директора ДП Укрспирт Юрія Лучечко, можна зробити висновок про мотиви і ймовірне подальший розвиток подій.
Передбачається, що в найближчому майбутньому:
1. Поточний штат скорочується на 10%, фонд ЗП перерозподіляється на користь основного керівництва та їхніх дітей.
2. Весь поточний персонал, задіяний у виробництві – перекладається на трудові договори.
3. Підприємства виділяються в філії.
4. Філії беруть позики.
5. Позики виводяться на афілійовані компанії за різними договорами.
6. Трудові договори не продовжуються, персонал поступово звільняється.
7. Підприємства не можуть виконувати свої функції.
8. Оціночна вартість підприємств ДП Укрспирт значно знижується в зв’язку з наявністю боргів.
9. Підприємство ДП Укрспирт приватизується групою, яку представляє Юрій Лучечко. При цьому інвестор купує, лише частково покриваючи заборгованість.
10. Відповідно до закону про біопаливо, прийнятим 7 лютого 2018 року, частина підприємств переорієнтується на виробництво біопалива за рахунок коштів, залучених Юрієм Лучечко у вигляді позик на ДП Укрспирт раніше.
11. Основні бенефіціари “приватизованих” підприємств отримують гарантовану законом частку в 10% від ринку палива в Україні.
Юрій Лучечко і угруповання, що лобіює його діяльність, націлені отримати за безцінь галузь для виробництва спирту і біоетанолу, попит на який гарантований прийнятим законопроектом про біопаливо №7348 від 29.11.2017 та складе 10% від всього обсягу споживаного палива в країні до 2020 року.

1 431 переглядів